Alper Alp, World Travel Market'i değerlendirdi

Londra’da gerçekleştirilen World Travel Market’te Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD)'i temsil eden Stone Concept Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alp fuarı değerlendirdi.

Sayın Alper Alp’in açıklamaları şöyle: “Dünya'nın en büyük 2. turizm fuarı olan WTM London'a büyük beklentilerle katılım sağladım. Dünyanın her yerinden turizmcilerin katılım gösterdiği fuarda yer alarak Kapadokyamızın tanıtımını en iyi şekilde yapmak amacındaydım. Fakat fuarın ilk günü anladım ki beklentilerimiz karşılık bulamayacak. Maalesef WTM'in ülkemiz adına çok başarılı geçmeyeceği ilk günden belli olmuştu. Diğer ülke standları özellikle Uzakdoğu ülkelerinin standları yoğun ilgi görürken ülkemize olan ilgi yok denecek kadar azdı.

Tabii ki bu düşük ilginin sebepleri de var. Bunların en önemlisi ülkemizdeki terör olaylarından ötürü güvenlik sorunu, uzun süredir içinde olduğumuz seçim süreci, komşu ülkelerle sorunlar ve en önemlisi Suriye'nin içinde bulunduğu iç savaş. Bu olaylar nedeniyle Türkiye'ye turist gönderen ülkelerin Dışişleri Bakanlıkları tarafından yapılan Türkiye'ye gitmeyin uyarılarıdır. Tabii ki bu sorun sadece ülkemizin sorunlarından ibaret değildi. Londra'da 2 tren hattının grevde olması fuar alanına ulaşımda büyük zorluklara sebep oldu.

Türkiye standının dizaynı da diğer ülke standlarına göre çok fazla cezbedici olmadığı gibi son derece sönük ve karmaşık bir görüntüye sahipti. Sonuç olarak WTM London fuarı ülkemiz be biz katılımcılar adına hayal kırıklığı ile sonuçlanan bir fuar olmuştur."