Japon tur operatörleri Kapadokya'da

Son dönemde Türkiye’ye gelen Japon Turist sayısında yaşanan sıkıntıyı minimuma indirmek için Türk Hava Yolları’nın Tokyo ve Osaka Müdürlükleri ile Flex Turizm’in beraber organize ettikleri gezi ile 16 üst düzey Japon Tur Operatörü yetkilisi Türkiye’ye geldi.

Türkiye turu kapsamında Ürgüp’te bulunan Kayakapı Premium Caves – Cappadocia’da ağırlanan Japon Tur Operatörleri, akşam yemeği esnasında yemeğe katılan KAPTİD Başkanı ve Dinler Group Genel Müdürü Yakup Dinler’e “Aslında Türkiye ile alakadar bazı hizmet kaynaklı problemler dışında ciddi bir problem yok. Fakat Ortadoğu’da yaşanan IŞİD Terörü ve son olarak Tunus’ta yaşanan müze katliamı maalesef bizlerde ciddi şekilde İslamafobi oluşturdu diye konuştular. Yakup Dinler ise Türkiye ve Kapadokya’nın çok güvenilir olduğunu, maalesef bu terörislerin hareket ve davranışlarının İslam ile yakından uzaktan alakası olmadığını, İslam’ın bir hoşgörü dini olduğunu ve Japon turistlerin tekrar Türkiye’ye gelmesi konusunda herhangi bir sıkıntı yaratacak durumun olmadığını Japon tur Operatörlerine iletti.

Yenilen geleneksel akşam yemeğinin ardından Kapadokya hakkında sorular soran Japon Heyet odalarına çekildi ve ertesi sabah Kapadokya’yı birde balondan keşfetti.