Kapadokya’nın dünyada rakibi yok

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler; Kapadokya, peri bacaları, kayadan oyma evleri, butik otelleri ve kiliseleriyle dünyada rakibi yoktur.

Kapadokya’yı yılda 2.5 milyon turist ziyaret ettiğini belirten KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya, peri bacaları, kayadan oyma evleri, butik otelleri ve kiliseleriyle dünyada rakibi yoktur. Kapadokya’daki kültür mirası ve inanç turizmine yönelik imkanlar başka hiçbir yerde yoktur”dedi.

Kapadokya’nın bir destinasyon değil, kültür ve tarih merkezi olduğunu belirten Dinler, Kapadokya’daki kültür mirası ve inanç turizmine yönelik imkanlar başka hiçbir yerde yoktur. Kapadokya’da gecelik 5 avroya yurt odası var, gecelik 2 bin avroya odasında havuz olan butik otellerde var. Bölgede her kesimden misafire hizmet veriliyor.

Kapadokya’nın yabancı turistlerin yanısıra bölgede çekilen dizi ve sinema filmleriyle yerli ziyaretçilerin de ilgisini çektiğini söyleyen Dinler, karayolu ve havayoluyla ulaşım imkanlarının gelişmesinin bölgenin turizmine ciddi katkı sağladığını belirtti.