KAPTİD’TEN ÜSET AŞÇILIK TAKIMI'NA TEBRİK ZİYARETİ

Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Aşçılar Derneği ile ortaklaşa düzenlenen “7. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması” Türk ve Dünya mutfağının ünlü şeflerini buluşturan Akdeniz Bölgesi'nin en büyük ve en kapsamlı yarışması, 7 - 10 Kasım 2018 tarihleri arasında Alanya'da gerçekleştirildi. Yarışmaya Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi / Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (ÜSET) / Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü - Aşçılık Programı da katılım gösterdi.

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) olarak sponsorluk gerçekleştirdiğimiz ÜSET Aşçılık Takımı yarışmadan toplamda 20 madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Bugün KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, Yönetim Kurulu Üyeleri Ragıp Özaltın, Cengiz Uzgören ve Yusuf Yiğitoğlu; ÜSET Aşçılık Takımı’nı tebrik amaçlı okullarında ziyaret ettiler. Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada KAPTİD Başkanı Yakup Dinler “öğrenci kardeşlerimi böylesi önemli bir yarışmada 20 adet madalya kazandıkları için kutluyorum” dedi. Yakup Dinler ayrıca “KAPTİD olarak daha aktif şekilde üniversite öğrencileri destekleme yolunda çalışmalar yapılacağını ve bu doğrultuda imkanlar ölçüsünde yardımcı olacaklarını.” ifade etti.

Aşçılık Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Özer ise “KAPTİD’e vermiş oldukları destekten ötürü teşekkür etti ve umarım KAPTİD’in yaptığı bu sponsorluk başka STK’lara da örnek olur” temennisinde bulundu. Buluşma öğrencilerin yaptıkları kek ikramı ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.