Pekin Uluslararası Turizm Fuarı'nda Türkiye Standına Yoğun İlgi

13. Pekin Uluslararası Turizm Fuarı, başkent Pekin'de bulunan Ulusal Tarım Fuar Merkezi'nde 20 - 22 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Fuarda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yanı sıra Türk Hava Yolları, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) ile bazı Türk turizm şirketleri stant açtı.

Türkiye'nin tanıtımının yapıldığı standa yoğun ilgi gösteren ziyaretçiler, özellikle ebru ve çömlek yapımını merakla izledi.

Türkiye standındaki yetkililer, ziyaretçilere Türkiye'nin tarihi ve turistik yerleri hakkında sunum yaptı. Ziyaretçilere çeşitli hediyeler verilirken, Türk çayı ve kahvesi de ikram edildi.

25 kişilik ekiple Pekin'deki fuara katıldıklarını belirten Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, Çin'in Türkiye ve Kapadokya turizmi için çok önemli olduğunu belirtti.

Dinler, Türk Hava Yolları ve bölgesel faaliyet gösteren Ahiler Kalkınma Ajansı'nın desteği ile burada olduklarını, ziyaretçilerin Türkiye ve Kapadokya'ya yoğun ilgi gösterdiklerini ifade etti.

KAYNAK: HABERLER.COM