Yeter artık MEDAŞ!

Kapadokya hepimizin malumu Türkiye ve Dünya’nın en gözde turizm merkezlerinden birisidir. Eylül ayı ise bilhassa Kapadokya’nın en yüksek dönemlerinden birisi olmakla beraber, Kurban Bayramı tatilinin denk gelmesi ile bölgemizde gözle görülür ciddi bir hareketlilik mevcuttur.

Her dönemde olduğu gibi bu dönemde de yurtiçi ve yurtdışından gelecek olan misafirlerimizin bölgemizden iyi anılarla ayrılmaları için tüm turizm işletmelerimizin gereken çabayı göstereceklerinden eminiz. Fakat biz turizmciler bu çabayı gösterirken ilimizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Cengiz / Alarko Holding ortaklığı MEDAŞ (Meram Elektrik) maalesef her zaman olduğu gibi bütün bu çabalarımızı boşa çıkaracak hamleler yapmaya devam etmektedir.

2015’in son çeyreğine gireceğimiz şu günlerde şu an itibariyle “Bir Dünya Kenti” olarak lanse ettiğimiz Ürgüp’te elektrik kesintisi “bakım çalışması” adı altında saatlerce kesik kalacağı tarafımıza bildirilmiştir. Bir seferlik bir durum olsa bu kadar tepki göstermezdik, fakat herhangi bir internet arama motorundan “Nevşehir elektrik kesintisi” diye arama yaptığınız takdirde göreceksiniz ki özellikle 2014 ve 2015 yıllarında onlarca kez ve saatlerce (bazen 10 saat) süren elektrik kesintileri yaşanmıştır. Son dönemde basına da yansıdığı üzere MEDAŞ’ın kendi çalışanları ile ilgili ciddi sıkıntıları olduğu hepimizin malumudur. Fakat biz turizmciler ve halk olarak bu kendi aralarındaki problemlerden, MEDAŞ’ın altyapı yetersizliği ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamasından ötürü artık isyan etme noktasına geldik. Yeter artık MEDAŞ! Bir turizm bölgesinin kaderi ile bu kadar oynanmaz. 1990’lı yıllardan bile daha kötü bir durumda olan elektrik kesintileri bizi misafirlerimize karşı gülünç ve 3. Dünya Ülkesi konumuna düşürmektedir. İşletmelerimizin jeneratör bakım ve mazot / benzin masrafları her yıl azalacağı yerde hızla artmaktadır. Gelişmiş medeniyetlerde olduğu gibi artık elektrik kesintileri istemiyoruz, gerekirse bu durumu bertaraf etmek adına her gün bölgemizde bir Bakan ağırlamaya da razıyız, ne de olsa o zaman elektrikler kesilecekse de kesilmemektedir. Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Saygılarımızla;

Yakup Dinler

KAPTİD Yönetim Kurulu Başkanı