Tayvan Misyon Temsilcisi'nin KAPTİD Ziyareti

Bu görüşme kapsamında Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler ile de bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmeye Tayvan Ekonomik ve Kültür Misyonu’ndan Katip Sn. C. T. Chang de katıldı.

Görüşme esnasında Misyon Temsilcisi Sn. Cheng, Kapadokyalı Turizmcilerin ülkelerinin başkenti Taipei’de Kasım ayında gerçekleştirdiği çalışma toplantısı için bizlere teşekkür etti. Ayrıca Tayvan’dan yaklaşık 100,000 turistin her yıl Türkiye’ye geldiğini hatırlatarak THY ve EVA Air’in başlatmış olduğu direkt seferlerin bu sayı üzerinde daha da olumlu etki yapacağını düşündüklerini belirttiler.

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler ise ziyaretten ötürü çok mutlu olduğunu söyleyerek, Kapadokya Turizmi ve bölgesel gelişimi hakkında Sn. Tai-Hsiang Cheng’e bilgi verdi. 100,000 turistin en az %90’ının Kapadokya’yı ziyaret ettiğine emin olduğunu söyleyen Dinler, bu sayıyı daha da yukarı çekebilmek adına Tayvan’dan yapılacak olan her türlü Basın ve / veya Acenta Fam Tripleri için KAPTİD olarak işbirliğine hazır olduklarını Sn. Cheng’e iletti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme sonrası Yakup Dinler, Tayvan Misyon Temsilcisi Sn. Cheng’e Kapadokya’yı tanıtıcı bir takım materyalleri kendisine takdim etti. Sn. Cheng ise KAPTİD Başkanı Yakup Dinler’e günün anısına orijinali Taipei Ulusal Saray Müzesi’nde bulunan vazonun replikasını hediye etti.